Matrikon OPC Servery a nástroje

V rámci podpory našich aktivit na poli OPC jsme otevřeli nové webové stránky věnované čistě průmyslovému komunikačnímu standardu OPC (Classic) a OPC UA. Najdete je na adrese:

www.opc-expert.cz

Firma Matrikon Inc. je největším světovým producentem systémových řešení na bázi komunikačního standardu OPC. Dlouhodobé zkušenosti, zahrnující mimo jiné i vývoj více jak 500 OPC serverů / rozhraní a jejich použití ve 100 000 aplikacích po celém světe, jsou zárukou vysoké kvality nabízených řešení, dlouhodobé podpory a 100%-ní orientace na zákazníka a řešení jeho nejčastějších problémů.

Dennodenní práce se zákazníky tak dala vzniknout skutečně komplexní sadě nástrojů, s jejichž pomocí je řešení naprosté většiny problémů týkajících se OPC konektivity velmi snadné. Jednotlivé produkty jsou logicky členěny do skupin:

 • OPC Connectivity Suite - Soubor OPC serverů pro široké spektrum programovatelných automatů (PLC), DCS, Building automation a telemetrii. OPC servery firmy Matrikon pokrývají automatizační techniku známých i méně známých firem a cenou i kvalitou mnohdy předčí i OPC servery z dílny samotných výrobců daného řídicího systému. Zároveň jsou v nabídce obsaženy OPC servery i pro "staré" řídicí systémy, pro které jejich výrobci nikdy vlastní OPC server ani nevytvořili. Příkladem mohou být OPC servery pro:

  - Allen Bradley a RSLinx, GE Fanuc, Mitsubishi, Omron, Siemens S5, Siemens S7

  - Foxboro, RS3 INI, Triconex, Yokogawa Centum, Bailey, ABB Harmony a INFI 90

  - BACnet, Johnson Control, LonWorks, Schneider Electric, SNMP Agent

  - IEC61850, ICCP, Motorola IP, Modbus, DNP3


 • OPC Data Management - Soubor nástrojů pro správu dat a řízení OPC komunikace, například:

  - OPC Tunneller pro převod OPC komunikace na TCP/IP. Tím uživatel eliminuje obvyklé problémy s nastavením COM/DCOM a zjednoduší použití standardu OPC v síťovém prostředí se zabezpečením technologií firewall. OPC Tunneller je ve verzi pro OPC DA a OPC HDA.

  - OPC Security Gateway je určena pro zvýšení bezpečnosti standardních OPC architektur se všemi nedostatky klasického DCOM. Security Gateway kontroluje, který uživatel má právo procházet data na OPC serveru (browse), číst data a zapisovat do nich. Security Gateway je kompatibilní s OPC servery libovolných výrobců!

  - OPC Data Manager pro jednoduchou komunikaci mezi dvěma OPC servery. Podporovány jsou standardy OPC DA, OPC HDA i OPC A&E.

  - OPC Redundancy broker pro vytvoření plnohodnotně redundantního řešení ze dvou jinak osamocených OPC serverů.

  - OPC Funnel pro sloučení komunikace s několika OPC servery do jediné Gateway. Využití nachází především tam, kde potřebujete 1 klientským přístupem získávat data z několika OPC serverů (licence a cenová optimalizace atd.). Podporován je standard OPC DA i HDA.


 • Archivace a analýza dat - Soubor nástrojů pro archivaci, libovolný přesun a analýzu historických dat

  - OPC Desktop Historian, Micro Historian a Enterprise Historian. Vyberte si potřebnou velikost archivačního serveru a potřebné nástroje, řada Historianů od Matrikonu splní vaše minimalistické i maximalistické nároky.

  - OPC A&E Historian je archivační server pro ukládání Alarmů a Událostí. Data z různých PLC/SCADA/DCS systémů jsou tak archivována v jednotném formátu a umožňují další analýzu, filtrování záznamů a samozřejmě i export do CSV nebo MS Excel.

  - OPC History link umožňuje neomezený přesun dat mezi různými archivačními servery podporujícími OPC HDA. Ve spojení s lokálním Historianem nebo OPC Bufferem se používá pro garantovaný přenos dat do centrálních datových skladů. V případě výpadku komunikace jsou tak data lokálně uložena a v případě opětovného navázání komunikace bezchybně zaslána do centrálního Historianu.

  - Excel Reporter (OPC Excel add-in) umožňuje přenos OPC DA a OPC HDA dat do MS Excel pro další analýzu a zpracování.

  - OPC Trender je nástroj pro přístup k OPC HDA zdrojům dat a jejich zobrazení v široké škále předpřipravených grafů. Podporován je tzv. "dashboard", až 25 trendů zobrazených v 1 obrazovce.


 • OPC UA - Produkty a další rozvoj technologií firmy Matrikon OPC již dnes počítají s nejnovějším standardem OPC Unified Architecture. Vyřešeno je již i začlenění "starých" OPC serverů do těchto nových architektur. Kontaktujte nás v případě dotazů na téma OPC UA!

A proč realizovat projekty právě s námi?

 • Členy našeho týmu jsou vysoce kvalifikovaní profesionálové nejen se zkušenostmi v oblasti OPC, ale i průmyslové automatizace a sběru a zpracování dat. Náš komplexní pohled na Vaši problematiku je tak zárukou úspěchu!

 • Specialisté průmyslové komunikace OPC v našem týmu jsou certifikováni firmou Matrikon jako MatrikonOPC System Integrator.

 • Náš přístup ke každé zakázce je zcela individuální, a to jak v případě cenotvorby, technických konzultací, komunikace i následné podpory.

 • Celý obchodní případ se odehrává v rámci České republiky. Nemusíte se starat o problematiku s fakturací či platbami do zahraničí a komunikací se zahraničními partnery.

Matrikon OPC Certified
ExPS s.r.o. – prodej, konzultace a servis OPC
E-mail:  opczavinacexps.cz,
Mob:  +420 732 608 300 (v případě akutní potřeby či podpory stávajících instalací)